7 tipů, na co si dát pozor při nákupu kuchyně na internetu

7 tipů, na co si dát pozor při nákupu kuchyně na internetu

Nákup kuchyně online?

Výběr a nákup čehokoliv online patří dnes již k běžnému životu. Totéž platí pro nákup nábytku.

Kuchyně představují nejvíce zátěžové prostředí v bytě. Vaří se v nich, takže na nábytek působí změny teploty a vlhkost vzduchu. Otevíráme a zavíráme dvířka, vysouváme zásuvky, používáme pracovní desky. Aby nábytek takové namáhání vydržel, musí být vyroben kvalitně a pochopitelně také z kvalitního materiálu. Určitě nechcete kuchyni za pár měsíců opravovat nebo si pořizovat novou.

Ale jak poznat opravdu kvalitní nábytek, když si jej navíc nemůžete vyzkoušet ani prohlédnout? Máme pro vás 7 tipů, jak poznat kvalitní nábytek na dálku – online.

Použité materiály

V materiálech, které se používají k výrobě kuchyňských linek, vede lamino. Přednost dostává hlavně díky nízké pořizovací ceně. Ale lamino má i své výhody: poměrně nízké nároky na údržbu a je dost odolné, má vysokou životnost. Vyrábí se z něj hlavně skříňky, ale taky dvířka nebo pracovní desky.

Další výhodou kuchyně z lamina je množství dezénů, mezi nimiž jsou i vzory velmi blízké přírodnímu dřevu, což umožňuje přizpůsobit barvu kuchyňské linky téměř každému interiéru. Lamino je proto nejpoužívanější materiál pro kuchyňská dvířka.

Na trhu jsou často nabízeny kuchyně z tenkých materiálů (16 mm) – dřevotřísky nebo dokonce dřevovláknité desky, které jsou zalisovány málo odolnou fólií či impregnovaným papírem. Malá tloušťka desek zapříčiňuje, že kování nelze dostatečně zafixovat, a to snižuje její životnost. Tyto kuchyně jsou vydávány za kvalitní, avšak mají mizivou užitnou hodnotu.

Laminované kuchyně NaO se vyrábí z 18 mm tlusté dřevotřískové desky, na kterou je zalisována kvalitní dekorativní laminová vrstva impregnovaná melaminovou pryskyřicí. Hrany se olepují 1 mm silnou ABS hranou ve stejném dezénu jako plocha.

 

Kvalitní kování

Každý z nás má určitě v paměti bouchání kuchyňských skříněk, které hlavně ráno bývalo nepříjemné a často probudilo člena rodiny, jenž by si jinak býval rád přispal. Moderní kuchyně dnes pracují s kvalitními zavíracími systémy, jejichž předností je dobré tlumení. To znamená, že se dvířka i zásuvky zavírají měkce a tiše. Tuto vlastnost neovlivní ani to, jak moc je zásuvka plná a s jakou razancí ji budete zavírat.

Použité kování je často skrytá část nábytku. Dokud nábytek nezačnete používat, nepoznáte, jak funguje. Kvalitu oceníte až ve chvíli, kdy nekvalitní kování přestane fungovat.

Všechno kování v kuchyních NaO je kovové, s kvalitní povrchovou úpravou, odzkoušené na nadlimitní používání kuchyně. Bylo zvoleno kování, které se používá pro zakázkové kuchyně nejvyšší kvality.

 

Pracovní deska bez problémů

Postformovaná pracovní deska zalisovaná vysokotlakým laminátem je do kuchyně  praktická. Dá se  dobře čistit a navíc zvládá teplotu do cca 180 stupňů C. Také  nabízí  spoustu dekorů a barev, takže ji můžete bez problémů designově vyladit s kuchyňskou linkou. U této pracovní desky jsou důležité hrany, které se vyrábějí v různých profilech. Hrany v provedení postforming, což je přetažení laminátu přes hranu až do spodní části desky, zajišťují odolnost a elegantní vzhled pracovní desky. Nezřídka se stává, že pracovní deska není součástí kuchyňské linky.

Kuchyně NaO jsou vždy dodávány s laminátovou pracovní deskou nejvyšší kvality. Nemusíte se ani obávat, že by deska rozměrově či materiálově neodpovídala vaší lince.

 

Nedělené segmenty

Pracovní deska a soklová lišta jsou vystavovány velkému namáhání při údržbě kuchyně. Proto je důležité, aby tyto části byly v jednom kuse, nebyly děleny po segmentech tvořících skříňky, protože pokud pomineme devalvující estetickou stránku, tak tyto spoje jsou extrémně namáhány při čištění, nechráněny proti pronikání vlhkosti a usazování nečistot.

Kuchyně NaO na tyto detaily myslí, pracovní deska a soklová lišta jsou samozřejmě dodávány vcelku.

Uspořádání na míru

Pokud máte možnost, dopřejte si uspořádání kuchyně na míru. Kvalitní výrobce kuchyňské linky by vám měl nabídnout pomoc designera, který naplánuje nadčasovou kuchyni dle moderních trendů, ve které se budete pohybovat mnohem efektivněji a samozřejmě bezpečně. V novém uspořádání kuchyně byste měli mít nejenom všechno při ruce, ale současně dbejte i na důmyslné využití každého místa. Stejně tak je dobré si rozmyslet ukládání nádobí, výšku skříněk apod.

Designéři kuchyní NaO při návrhu sestav na všechna tato kritéria mysleli. I když se jedná o předem navržené kuchyně, jsou tyto linky velmi variabilní s možností přeskládání jednotlivých skříněk. A co víc, je možné upravit jejich rozměry na míru. Pouze Nao Vám online uzpůsobí délku kuchyňské linky.

 

Česká kvalita

Preferujete kvalitní český nábytek? Máte rádi nadčasový design a perfektní řemeslné zpracování? Jak ale poznáte opravdu kvalitní nábytek v nepřeberné nabídce trhu? Objektivním vodítkem Vám může být například prestižní značka Česká kvalita – Nábytek, kterou uděluje Asociace českých nábytkářů ve spolupráci s Národním informačním střediskem podpory kvality. Kvalita výrobků a služeb se již řadu let drží v popředí zájmu, zejména v souvislosti s výskytem nebezpečných a nekvalitních produktů. Program Česká kvalita vznikl právě proto, aby odlišil seriózní a důvěryhodné výrobky a byl dobrým vodítkem pro výběr. Nábytek je hodnocen nejen z hlediska jeho kvality, ale i užitné hodnoty a bezpečnosti!

Značkou Česká kvalita-Nábytek může být označen pouze nábytek od českého výrobce, který prošel systémem zkoušek a hodnocením nezávislé komise. Nábytek NaO splňuje všechna kritéria, a proto si jej bez obav můžete pořídit.

 

Smontované skříňky

Ideální je, aby byl nábytek dodáván zákazníkům ve smontovaném stavu. Nemůže se tedy stát, že spotřebitel dostane „hromadu prkýnek“, ze kterých je potřeba jednotlivé skříňky teprve sestavit. Na první pohled se zdá, že nesmontované skříňky jsou levnější. Ve finále tomu tak není, protože operace sestavení neprobíhá u výrobce, nýbrž u zákazníka v jeho domově, a to je také zpoplatněno v montáži nebo si na kompletaci musí zákazník vyhradit svůj čas, kterého není nikdy dost. Dodávkou kuchyně s kvalitně smontovanými skříňkami přímo od výrobce zákazník ušetří nemalé peníze za zbytečně zdlouhavou montáž a v neposlední řadě také drahocenný čas.  Všechny operace, které je možno provést ve výrobě, tak nezatíží domácnost zákazníka nepořádkem a chaosem. Nehledě na to, že některé operace ani kvalitně u zákazníka provést nelze. Montéři pak normální chod domácnosti zatíží mnohem kratší dobu a téměř zde odpadá nebezpečí poškození podlah apod.

Skříňky NaO jsou samozřejmě dodávány smontované a to tak, že jsou spojovány vlepenými nábytkářskými kolíky a přesně sestaveny v korpusovém lisu. To zajistí dlouhou životnost a tuhost nábytku.

 

Tip na závěr

Při výběru kuchyňské linky bývá důležitým parametrem vzhled a také cena. Jenže to nejsou jediné body, kterými bychom se měli řídit. Kuchyňská linka musí být rovněž praktická a kvalitní. Od nábytku za podezřele nízkou cenu nemůžete nikdy kvalitu očekávat.

 

Iveta Strnadová, NaO Living & Design

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.